پنج شنبه ٠٢ فروردين ١٣٩٧


نسخه چاپي      ارسال به دوست    

   به همت عضو هیات علمی دانشگاه سمنان ؛ انتشار کتاب جامع آموزش زبان فارسی برای مجاری زبانان

كتاب جامع آموزش زبان فارسي به مجاري زبانان با همكاري و سرويراستاري عضو هيات علمي دانشگاه سمنان در مجارستان منتشر شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه سمنان ، اين كتاب با همكاري دكتر عصمت اسماعيلي دانشيار گروه زبان و ادبيات فارسي دانشگاه سمنان، به عنوان سر ويراستار بخش فارسي و مولف بخشي از متون فارسي و با نويسندگي  خانم دكتر اگنش نمت استاديار گروه  ايرانشناسي دانشگاه اتووش لوراند بوداپست در طول يك سال و نيم تهيه شده است .
 دکتر عصمت اسماعیلی گفت : كتاب جامع اموزش زبان فارسي براي تهيه مواد آموزشي تدريس در گروه ايرانشناسي دانشگاه بوداپست و  مركز خانه زبان ايران تدوين و منتشر شد .
دکتر اسماعیلی افزود :  كتاب جامع آموزش زبان فارسي ( با واسطه زبان مجاري)  كه با آموزش الفبا و صداهاي زبان فارسي آغاز مي شود ، علاوه بر اينكه  آموزش  تقريبا كامل دستور زبان فارسي  را در بر دارد،  بخش هاي گفتگو و متون ساده  و فرهنگ موضوعي  روزمره و... را نيز شامل مي شود .
این عضو هیات علمی دانشگاه سمنان اضافه کرد : این کتاب براي تدريس  زبان و نگارش فارسي در سه نيمسال در نظر گرفته شده و با عكس هاي فراواني كه در ان گنجانده شده در واقع هدف ايرانشناسي را هم به طور مختصر دنبال مي كند.
دكتر عصمت اسماعيلي كه با همكاري دانشگاه سمنان به مدت سه نيم سال ( 1394-1396) به عنوان استاد اعزامي در دانشگاه بوداپست مشغول تدريس زبان فارسي بود، با همكاري تنگاتنگ دانشگاه سمنان و سفارت جمهوري اسلامي ايران خانه زبان ايران را نیز در بوداپست راه اندازي كردند.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


      

 

گروه خبری :همه خبر های دانشگاه, اعضای هیئت علمی, پژوهشی و فناوری    1396/10/17 ساعت :٠٩:٣٧     تعداد نمایش:816    کد خبر:١٢٥٩١